Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Nowy projekt NASA

NASA ogłosiła swoją decyzje dotyczącą badania głębokiej przestrzeni kosmicznej. Planuje zbudować pojazd który ma zabrać człowieka dalej niż kiedy kolwiek.


Źródło: www.nasa.gov

Charles Bolden administrator Agencji, ogłosił że nowy pojazd nazwany Multi-Purpose Crew Vehicle (MPCV) ma być zaprojektowany na podstawie pojazdu Orion. Statek podobno będzie zdolny dolecieć do czerwonej planety i razem z cztero osobowa załogą.

Praca nad tatkiem ma zakończyć się już w 2016 roku a następnie ma być testowany na orbicie około około zemskiej. Po tescie pojazd ma wybrać się na misje ladaowania na jednej z asteroid.



Źródło: www.nasa.gov
Multi-Purpose Crew Vehicle składał się będzie z trzech elementów modułu serwisowego (Service Module), modułu mieszkalnego (Moduł Crew) i systemu przerwania startu (Launch Abort System).

Launch Abort System

System przerwania startu (Launch Abort System) odpowiedzialny jest za bezpieczeństwa podczas wykrycia jakichkolwiek problemów w czasie startowania. Umieszczony na wieży system aktywuje w ciągu milisekund do napędzania modułu załogowego bezpieczeństwa w przypadku awarii podczas startu lub na orbicie. Ponadto LAS będzie chronił moduł mieszkalny przed nadmiernym ogrzaniem się podczas startu.

Crew Module

Moduł załogi (Crew Module) zapewnia bezpieczne schronienie dla załogi i miejsce do przechowywania róznych materiałów, zapasów żywności i narzędzi badawczych. Służy także jako port dokujący dla transferów załogi. Jest jedynym modułem który wraca na ziemie.

Service Module

Modół serwisowy (Service Module) dostarcza do modółu załogi wodę, tlen i azot potrzebne do zamieszkania środowisko. Do niego doczepiona jest rakieta nośna i silniki manewrowe, modół dostarcza także elektryczność i ma utrzymywać odpowiednią temperaturę. Przenosić może także różne ładunki nie potrzebujące utrzymywania stałego ciśnienia.

Zostaw komentarz

 





Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!



  
  • Koło ziemi przeleci...

    Koło ziemi przeleci planetoida

    Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

  • Problemy z Curiosity...

    Problemy z Curiosity na marsie

    Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

  • Co dalej z Curiosity...

    Co dalej z Curiosity?

    Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

  • Łazik wysyła zdję...

    Łazik wysyła zdjęcia Marsa

    Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...