Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Prognoza pogody dla Polski 28-31.07.2011

Czwartek 28.07.2011

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu Polski.  Miejscami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Najwięcej opadów na północy kraju i tam miejscami do 15mm. Rano ma południu kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do bardzo słabej. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C, a rejonach podgórskich od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.

W dzień zachmurzenie umiarkowane oraz duże i przelotne opady deszczu, głównie na północy i zachodzie Polski. Na południu kraju możliwe burze. Na Pomorzu i Śląsku oraz w burzach prognozowana wysokość do 20mm. Temperatura maksymalna od 17°C na Pomorzu Zachodnim, około 22°C w centrum, do 25°C miejscami na południu kraju. W rejonach podgórskich temperatura od 20°C do 22°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni, na Pomorzu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80km/h.

 

Piątek 29.07.2011

W nocy zachmurzenie duże, na południowym wschodzie Polski większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów na zachodzie i północy Polski. Na Pomorzu prognozowana wysokość do 20mm. Na południu kraju możliwe zanikające burze. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Na południu i wschodzie kraju miejscami burze. Najwięcej opadów na zachodzie i północy Polski oraz w górach, tam prognozowana wysokość opadów do 15mm. Temperatura maksymalna od 16°C miejscami na Pomorzu, 21°C w centrum kraju, do 24°C na wschodzie. W rejonach podgórskich temperatura od 18°C w Sudetach, do 21°C w Bieszczadach. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na północy kraju okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80km/h.

 

Sobota 30.07.2011

Zachmurzenie całkowite i duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju opady deszczu, na północnym wschodzie także burze. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie  spadnie od 25mm do 30mm opadu. Temperatura minimalna od 12°C na południowym zachodzie do 16°C na Pomorzu. Temperatura maksymalna od 16°C na Dolnym Śląsku do 23°C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

 

Niedziela 31.07.2011

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w północno-wschodniej części kraju także burze. Na Dolnym Śląsku i na północnym wschodzie spadnie do 15mm opadu. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C . Temperatura maksymalna od 19°C na Dolnym Śląsku do 24°C miejscami w centrum. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Źródło:www.imgw.pl

 

Zostaw komentarz

 

Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!  
 • Koło ziemi przeleci...

  Koło ziemi przeleci planetoida

  Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

 • Problemy z Curiosity...

  Problemy z Curiosity na marsie

  Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

 • Co dalej z Curiosity...

  Co dalej z Curiosity?

  Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

 • Łazik wysyła zdję...

  Łazik wysyła zdjęcia Marsa

  Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...