Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Radioaktywna chmura i deszcz z nad elektrowni ?

W stolicy Japoni Tokio na terenie wschodniego wybrzerza wyspy Honsiu japończycy chowają się w domach z powodu strachu przed radioaktywnym deszczem.

chmuryMieszkańcy przestali ufać władzą które ciągle powtarzają że wszystko jest pod kontrolą. W dalszym ciągu z reaktora zniszczonej elektrowni wydobywa się dym który może byc radioaktywny.

Z tych powodów Japończycy zaczeli na własną rękę się zabezpieczać przed możliwym radioaktywnym deszczem.

Deszcz wywołuje panike między innymi w Tokio gdzie pada już od kilku godzin a temperatura utrzymuje w niskich temperaturach od 6-7 stopni. Wiatr wieje z północy czyli od strony elektrowni jądrowej. W opini mieszkańców może to oznaczać pojawienie się chmur z nad elektrowni i wywołac powstawanie deszczu radioaktywnego.

Promieniotwórcze cząstki spadają na ziemie lecz ich steżenie nie jest zagrożeniem.  Pomimo zapewnień władz że nic nie grozi mieszkańcom to większość ludności na wieść o deszczu pozostaje w domach.

Czym bliżej zbliżamy się do elektrowni atomowej w Fukushimie tym większe zagrożenie i jeszcze bardziej wyludnione tereny. Twórcy elektrowni wypowiadają się że elektrownia została przystosowana do uderzenia fali tsunami o wysokości do 6 metrów a fale miały 14 metrów.

Radioaktywne chmury dotarły między innymi na Alaskę, Kanadę, U.S.A., Rosjię, Meksyk, Wyspy Karaibskie. Radioaktywna chmura pojawiła się także nad polską jednak nie zagrażają one naszemu zdrowiu.

Zostaw komentarz

 

Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!  
 • Koło ziemi przeleci...

  Koło ziemi przeleci planetoida

  Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

 • Problemy z Curiosity...

  Problemy z Curiosity na marsie

  Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

 • Co dalej z Curiosity...

  Co dalej z Curiosity?

  Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

 • Łazik wysyła zdję...

  Łazik wysyła zdjęcia Marsa

  Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...