Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Rewolucja w Hiszpanii pomimo upału

Pomimo trwających upałów wszyscy ludzie wyszli na ulice miast, w Hiszpanii wybuchła rewolucja. Ludzie krzyczeli i skandowali różne wolnościowe hasła, mówiąc że chcą prawdziwej demokracji i że nikt nie jest bezpieczny w rękach polityków i bankierów.

Temperatura w Hiszpanii nie sprzyjała rewolucji która wybuchła na terenie całego kraju. Dzisiejszego dnia w Madrycie odczuwa się temperaturę 38°C.

Niestety wygląda na to że nasze polskie media przemilczały całą sprawę. Z tego też powodu wielu z państwa nie dowiedziało się o trwającej rewolucji w Hiszpanii. Powodem tego może być strach rządzących przed wybuchem rewolucji w reszcie krajów unii europejskiej w tym u nas w kraju.

Jednym z powodów że Hiszpańskie społeczeństwo wyszło na ulice jest bardzo wysokie bezrobocie gdzie ponad 20% a w śród młodych ludzi bezrobocie wynosi ponad 40%. Ludzie z organizacji DRY (Democracia Real Ya – Prawdziwa Demokracja Teraz) namawiali między innymi by nie głosować w wyborach lokalnych ani na partie rządzącą ani na opozycje.
Mówią że nie chcą obalać systemu chcą by politycy zeszli na ziemię, do poziomu ulicy.

Niestety pomimo że demonstracje były pokojowe doszło do zaatakowania wielu protestujących przez policję. Pomimo wszystkich przeciwności rewolucja przywitała do europy a tysiące ludzi skanduje swoje hasła.

[youtube zts0U_YZ7Hw]

Filmik poniżej pokazuje brutalność Hiszpańskiej policji!
[youtube vbeKExcOMzo]

Niestety z powodu milczenia naszych mediów nie dowiemy się za dużo z telewizji, proponuje więc w zdobyciu jakichkolwiek informacji odwiedzić profil Facebook >> Revolution Spain 2011 << lub można też znałeś wiele filmików na youtube związanych z rewolucją w Hiszpanii. Viva la revolution!

Zostaw komentarz

 

Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!  
 • Koło ziemi przeleci...

  Koło ziemi przeleci planetoida

  Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

 • Problemy z Curiosity...

  Problemy z Curiosity na marsie

  Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

 • Co dalej z Curiosity...

  Co dalej z Curiosity?

  Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

 • Łazik wysyła zdję...

  Łazik wysyła zdjęcia Marsa

  Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...