Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Na środkowym zachodzi USA szaleją Tornada

Na terenie środkowego zachodu USA szaleją tornada wiadome jest już że zabiły 142 w Joplin.  W stanach mówi się że są to najgorsze tornada jakie kiedykolwiek pojawiły się na terenie Stanów Zjednoczonych.

W poprzednią niedziele tornado przeszło przez około 50 tys. miasto Joplin dzisiaj już wiemy że tornado zabiło 142 osoby.

Rodziny z hrabstwa Norton stracili swoje domy i cały dorobek życia, mieszkańcy przeszukują desperacko pola szczątków w poszukiwaniu swoich bliskich.

W poprzednią niedziele gubernator stanu Missouri Jay Nixon powiedział w rozmowie z CNN, że nie wie jaka jest dokładna liczba ofiar.  Gubernator ogłosił stan wyjątkowy i wysłał gwardie narodową która ma pomóc wojsku w usuwaniu skutków tornada które zniszczyły spora cześć stanu Missouri.

W mieście Joplin tornado obróciło w stertę gruzu całe osiedla, jedyna szkołę średnia w mieście i szpital, wygląda to jakby było to miejsce działań wojennych.

W niedziele Prezydent Barack Obama zamierza wziąć udział w nabożeństwie żałobnym społeczności Joplin, na terenie kampusu Missouri Southern State University.

Władze poinformowały w sobotę że w sumie 318 osób mieszka w tymczasowych schroniskach w Joplin, za to szef policji Lane Roberts poinformował że tymczasem dokonał w mieście 17 aresztowań za grabieży.

Zostaw komentarz

 

Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!  
 • Koło ziemi przeleci...

  Koło ziemi przeleci planetoida

  Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

 • Problemy z Curiosity...

  Problemy z Curiosity na marsie

  Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

 • Co dalej z Curiosity...

  Co dalej z Curiosity?

  Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

 • Łazik wysyła zdję...

  Łazik wysyła zdjęcia Marsa

  Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...