Wydarzenia Przyczyny i skutki Zjawiska na niebie Klimat Ziemi Zmiany w przyrodzie

Zmiany klimatu

Często czyta się w prasie i ogląda w telewizji o następujących zimnach klimatu. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy rzeczywiście następują zmiany klimatu i czy to my zmienimy klimat ?

Niestety faktem jest że zimny klimatu następują każdego dnia i godziny. Nie wiemy tylko tak naprawdę czy powodem tych zmian jest tak naprawdę człowiek czy jest to naturalny bieg wydarzeń.

Patrząc na dane które przedstawiaja naukowcy czy meteorolodzy wskazuja na destruktywną działalność człowieka ma wpływ na zmianę klimatu. Nawet jeśli ostatecznie nie my spowodowaliśmy zmiany klimatu to i tak ostatecznie przyspieszamy je i dążymy do samo destrukcji.

Wielu ludzi twierdzi że zmiany klimatu nie ma i nie ma globalnego ocieplenia mówiąc że w ciągu roku wulkan w ciągu krótkiego czasu wyrzucą ogromne ilości dwutlenku węgla i tak samo ociepla klimat oczywiście jest to błędne stwierdzenie. Ludzi którzy nie chcą by tak było a może raczej nie jest im to na rękę z jakiś powodów.

Jednym z dowodów zmiany klimatu jest co raz wyższa temperatura w europie, gdzie rok temu zanotowano najwyższą temperaturę od dziesiątków lat. W coraz bardziej drastycznym stopniu następują zminy klimatu, występuje coraz więcej powodzi, susz, tornad i cyklonów. Wystarczy by zwykły zjadacz chleba zaczął regularnie obserwować pogodę by zobaczyć to jak na dłoni. Następnym dowodem jest wykres u dołu artykułu który przedstawia podwyższanie się temperatury naszej planety od 1880 roku.

By starać się zahamować raka który zaczął toczyć naszą niebieską planetę potrzebna jest inwestycja w odnawialne źródła energii które spowodują zmniejszenie obiadów zmian klimatu. Jeśli nie zahamujemy nieuchronnych na dzień dzisiejszy zmian czeka nas zagłada jako gatunek.

Pomimo wzlotów i upadków, z roku na rok, średnia globalna temperatura powierzchni rośnie. Na początku 21 wieku, temperatura wzrosła Ziemi około 0,5 stopni Celsjusza w perspektywie długoterminowej (1951/80) średniej. (Rysunek NASA Goddard dostosowany z Instytutu Badań Kosmicznych temperatura powierzchni Analysis. )

Zostaw komentarz

 

Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!  
 • Koło ziemi przeleci...

  Koło ziemi przeleci planetoida

  Będziemy świadkami niecodziennego zjawiska koło ziemi przeleci 3-kilometrowa planetoida. Od ponad 20 lat nie przeleciała tak blisko żadna planetoida tak wielkich rozmiarów. To...

 • Problemy z Curiosity...

  Problemy z Curiosity na marsie

  Przykre wieści dla naukowców z NASA i dla obserwatorów poczynań łazika, nie będzie można monitorować części zjawisk pogody planety Mars. Prawdopodobne podczas lądowania łazika...

 • Co dalej z Curiosity...

  Co dalej z Curiosity?

  Na dniach NASA wyjawiła kierunki gdzie uda się tytułowy łazik Curiosity i gdzie będzie badać grunt planety Mars. Łazik od dwóch tygodni znajduje się praktycznie w tym samym...

 • Łazik wysyła zdję...

  Łazik wysyła zdjęcia Marsa

  Curiosity wysyła coraz to nowe zdjęcia na razie są to jednak fotografie z miejsca w którym wylądował. Gdy oglądamy zdjęcia na jednym z nich widzimy część skalistego zbocza...